large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Strzały na afgańsko-tadżyckiej granicy PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 18 marca 2014 15:37

Strzały na afgańsko-tadżyckiej granicyZ Tadżykistanu docierają do nas wieści o kolejnej wymianie ognia na granicy Tadżycko-Afgańskiej. Jak informuje tadżycka straż graniczna, w strzelaninie która miała miejsce w północnej prowincji Khalton zginęło dwóch przemytników narkotyków.

Według Dyrekcji Głównej Straży Granicznej w Tadżykistanie, pogranicznicy podczas rutynowego patrolu zauważyli czterech uzbrojonych afgańskich handlarzy narkotyków, którzy nielegalnie przekraczali granicę przez rzekę w dzielnicy Hamadoni.

Pomimo ostrzeżeń Afgańczycy nie zatrzymywali się, więc tadżyccy strażnicy otworzyli ogień. Dwóm przemytnikom udało się uciec, natomiast dwójka pozostałych zginęła na miejscu.

Przypominamy, że w tej samej okolicy w dniu 21 lutego podczas wymiany ognia z afgańskimi przemytnikami zginął tadżycki strażnik, Sirojiddin Maroufov.

Sytuacja na granicy jest bardzo napięta. Kilka dni temu tadżyccy strażnicy graniczni w północno zachodniej prowincji Tachar otworzyli ogień do rybaków, którzy łowili ryby na granicznej rzece Amu Dari. W wyniku ostrzału zginęło wówczas dwóch rybaków.
Źródło: Asia plus

Poprawiony: piątek, 28 marca 2014 15:42