large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Rozmowy w sprawie współpracy granicznej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 26 marca 2014 15:51

Rozmowy w sprawie współpracy granicznejTadżycki minister spraw wewnętrznych, Ramazon Rahimzoda spotkał się z Mohammadem Shafiqim Fazlim, dowódcą afgańskiej straży granicznej (ABP) - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Afganistanu. W spotkaniu uczestniczył również Mohammad Zaman, dowódca straży granicznej w regionie Panj. Przedstawiciele oby krajów rozmawiali na temat rozwoju współpracy w walce z przemytem i handlem narkotykami i bronią, a także w walce z terroryzmem i ekstremizmem.


Afgańska straż graniczna (ABP)  zabezpiecza 5529 km pasa granicznego pomiędzy Afganistanem a granicami innych państw. Ponadto funkcjonariusze tej formacji znajdują się na wszystkich międzynarodowych lotniskach.

Afgańska straż graniczna podlega pod dowództwo afgańskiej policji, która z kolei jest pod kontrolą administracyjną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych . Siedziba Afgańskiej straży granicznej znajduje się w Kabulu. Do Afgańskiej straży granicznej należy 23 000 funkcjonariuszy, którzy zajmują się ochroną granic oraz w 6 regionach kraju, na 14 przejściach granicznych i 5 lotniskach.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 03 kwietnia 2014 16:00