large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Liczba tadżyckich emigrantów nie maleje PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 08 kwietnia 2014 11:12

Liczba tadżyckich emigrantów nie malejeW dniu 4 kwietnia w Duszanbe odbyła się konferencja podczas której rozmawiano na temat migracji taniej siły roboczej i konsekwencji dla Tadżykistanu jakie z tej migracji wynikają. Stefan Erber, przewodniczący Niemieckiej Agencji ds. Współpracy Narodowej, powiedział, że biorąc pod uwagę znaczącą migrację ludzi z Tadżykistanu - około 1,5 miliona ludzi - trzeba będzie podjąć działania w celu utrzymania trwałego wzrostu gospodarczego w warunkach intensywnej migracji zarobkowej.

„Konieczne jest przekazanie środków pieniężnych na projekty mające praktyczne zastosowanie lub na inwestycje tak, aby mogły one służyć gospodarce kraju. Na chwilę obecną Tadżykistan nadal podąża ścieżką gospodarki przejściowej, gdzie emigranci wciąż są kluczowym elementem wpływów pieniężnych. Emigracja zarobkowa nie jest jednak panaceum na wszystkie problemy społeczne i gospodarcze w kraju. ” – powiedział Setfan Erber.

Według danych statystycznych pochodzących od Tadżyckiej Agencji Migracyjnej, z kraju w ubiegłym roku wyjechało 799 tysięcy ludzi, aż o 49 tysięcy więcej niż w roku 2012

Źródło: Asia plus

Poprawiony: środa, 23 kwietnia 2014 11:16