large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

UNFPA i UNDP pomogą opracować Program Rozwoju Ludności w roku 2014 PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 09 kwietnia 2014 11:23

UNFPA i UNDP pomogą opracować Program Rozwoju Ludności w roku 2014Grupa ekspertów złożona z  przedstawicieli rządu Tadżykistanu, pracowników akademickich i badawczych oraz delegatów z Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju a (UNDP), a także z Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA) spotkała się w Duszanbe by omówić tendencje demograficzne dla Tadżykistanu na najbliższe lata.

Eksperci skupią się na omówieniu wyników zawartych w raporcie „Trendy Demograficzne w Tadżykistanie”, stworzonym przez Alisher Haydrov przy wsparciu UNFPA oraz na wynikach spisów powszechnych poczynionych w 2000 i 2010 roku. Ponadto pod uwagę wzięte zostanie szereg wskaźników demograficznych jak wzrost populacji, ilośc urodzeń i zgonów, małżeństwa, migracja, czy zachorowalność.

„Te badania muszą zostać przeprowadzone, aby w przyszłości móc powiązać wskaźniki demograficzne i ekonomiczne, co pozwoli na podejmowanie właściwych decyzji w planowaniu w wprowadzaniu reform społeczno-ekonomicznych w kraju.” – powiedział Tavakal Malikov, dyrektor Wydziału Społecznego w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego i Handlu.

Wyniki opracowanego raportu zostaną opublikowane jesienią 2014 roku.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: środa, 23 kwietnia 2014 11:30