large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W Duszanbe rozmawiano o rozwoju współpracy na linii Tadżykistan – Unia Europejska PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 11 kwietnia 2014 18:02

W Duszanbe rozmawiano o rozwoju współpracy na linii Tadżykistan – Unia EuropejskaWiceminister spraw zagranicznych Tadżykistanu, Nizomiddin Zohidov spotkał się w Duszanbe z Henri Weberem, francuskim politykiem i posłem do Parlamentu Europejskiego z północno-zachodniej Francji. W spotkaniu uczestniczył również  Ambasador Francji w Tadżykistanie, Pan Didier Leroy.


Jak informuje rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tadżykistanu, podczas spotkania został omówiony obecny stopień współpracy pomiędzy Tadżykistanem i Francją a także Unią Europejską, a także możliwości rozwoju współpracy.  Dyplomaci rozmawiali również i współpracy regionalnej, a także o obecnej sytuacji w Afganistanie.

Henri  Weber poprowadził również  konferencję na temat historii europejskich budowli, która odbyła się w Centrum Kultury Bactria w Duszanbe.
Henri Weber urodził się w 23 czerwca 1944 roku w Tadżykistanie, w mieście Khujand, w rodzinie tadżyckich Żydów. Jego ojciec był zegarmistrzem.

Henri Weber został wybrany do Parlamentu Europejskiego w 2004 i 2009 roku. Jest członkiem Partii Socjalistycznej ( PS ).
Źródło: Asia plus

Poprawiony: sobota, 26 kwietnia 2014 18:06