large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Chińczycy zainteresowani dużymi inwestycjami w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 11 kwietnia 2014 18:07

Chińczycy zainteresowani dużymi inwestycjami w TadżykistaniePrezydent Tadżykistanu, Emomali Rachmon w celu omówienia kwestii międzynarodowej współpracy na terytorium Tadżykistanu spotkał się z głównymi menadżerami dwóch chińskich firm. Podczas spotkania z Sun Jubinem, dyrektorem spółki Bilol Sun Yulin, rozmowy koncentrowały się na budowie fabryki cementu w Isfarze.

Według komunikatu opublikowanego na stronie prezydenta Tadżykistanu, spółka Bilol Sun Yulin jest zainteresowana inwestycją w fabrykę cementu, która według planu będzie mogła wyprodukować około 1,2 miliona ton gotowego produktu rocznie.

Całkowity koszt budowy szacowany jest na 100 milionów dolarów. Budowa ma rozpocząć się w maju tego roku, a zakończenie prac planowane jest na grudzień 2015 roku. Zatrudnienie w fabryce znaleźć ma około 1000 osób.

Emomali Rachmon rozmawiał również z głównym menadżerem Grupy Yantai, pane,m Si Chen Hu. Podczas tego spotkania  rozmawiano o rozwoju działalności tadżycko-kanadyjskiej spółki Aprelevka w Tadżykistanie oraz o utworzeniu fabryki opon.

Według doniesień chińscy inwestorzy chcą zainwestować 100 milionów dolarów w rozwój działalności spółki Aprelevka w celu zwiększenia produkcji złota i srebra.
Źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 26 kwietnia 2014 18:10