large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Spotkanie prezydenta Tadżykistanu z sekretarzem partii komunistycznej w regionie Autonomicznym Sinkiang-Ujgur (XUAR) PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 21 kwietnia 2015 04:56

Spotkanie na szczycie

W poniedziałek 20 kwietnia tadżycki prezydent Emomali Rachmon Przyjął Pana Zhang Chunxian, Sekretarza partii komunistycznej w regionie Autonomicznym Sinkiang-Ujgur (XUAR).

Według oficjalnej strony prezydenta Tadżykistanu, dwie strony omówiły szeroki zakres zagadnień związanych ze współpracą między Tadżykistanem i Chińskim regionem XUAR.

 

W trakcie rozmów, Zhang podobno poinformował prezydenta Tadżykistanu o wspólnie działającym przedsięwzięciu Tadżycko-Chińskim, które odnosi sukcesy na południu i północy Tadżykistanu.

Dyskutowano również o opracowaniu nowego programu współpracy Tadżykistanu w XUAR w ciągu najbliższych lat.

Rahmon oraz Zhan wysoko ocenili prace przejścia granicznego Kulma i omówiono przebudowę autostrady Khoro-Klma w regionie Autonomicznym  Badakhshan (Gorno-Badakhshan Autonomous Region)

Zhan Chunxian jest Chińskim politykiem i obecnym członkiem Biura Politycznego Komunistycznej Partii Chin. Od 2010 roku pełni funkcje sekretarza partii komunistycznej w Regione Autonomicznym Xinjiang Ujgurów. W latach 2005 do 2010 był sekretarzam Partii prowincji Hunan.

Poprawiony: wtorek, 21 kwietnia 2015 05:02