large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

66 tadżyków pozbawionych możliwości wjazdu do Rosji PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 24 sierpnia 2013 12:06

66 tadżyków pozbawionych możliwości wjazdu do RosjiJak poinformował portal Asia Plus, wielu tadżyckich obywateli którzy próbowali ostatnio wjechać do Rosji miało z tym poważne problemy. Rosyjskie instytucje państwowe wydały specjalne oświadczenie w którym odmówiły możliwości wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej w dniach 12-19 sierpnia aż 66 Tadżykom. Obywatele Tadżykistanu próbujący wjechać na do Rosji zostali zatrzymani na lotniskach w Moskwie, Kazaniu, Jekaterynburgu, Sankt Petersburgu i Orenburgu.


Jak poinformowała Tadżycka Służba Migracyjna w rozmowie z portalem Asia Plus, odmowa wjazdu i zatrzymanie tadżyckich obywateli na rosyjskich lotniskach jest wynikiem nie przestrzegania przez Tadżyków prawa migracyjnego. Jak informuje Agencja Migracyjna wszyscy, którym odmówiono wjazdu do Rosji, już wcześniej naruszyli niektóre z postanowień prawa pobytu na terenie Federacji Rosyjskiej.


Ponadto jak poinformował portal Asia Plus, każdy z 66 obywateli Tadżykistanu na podstawie ustawy o prawie migracyjnym dostał 3 letnie zakaz wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 28 sierpnia 2013 13:18