large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Bank Światowy udostępni wszytskie dokumenty z obrad w sprawie hydroelektrowni Roghun PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 05 września 2013 21:24

Bank Światowy udostępni wszytskie dokumenty z obrad w sprawie hydroelektrowni RoghunBank Światowy wspólnie z rządem Tadżykistanu, podejmie wkrótce  decyzję w sprawie dokładnych dat odbycia się kolejnych konsultacji w sprawie Hydroelektrowni Roghoun. Jak podało biuro prasowe Banku Światowego, wkrótce do publicznej wiadomości zostaną przekazane raporty z dotychczasowych spotkań podsumowujące ocenę inwestycji. "Zgodnie z wcześniejszą praktyką, będziemy prowadzić publikację tych dokumentów na naszej stronie internetowej a wkrótce ustalimy również kolejna datę obrad.

Opinia publiczna będzie miała wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z dokumentami przygotowanymi podczas konsultacji"

W ciągu ostatnich dwóch lat głównie z inicjatywy Banku Światowego i władz Tadżykistanu zorganizowane zostały trzy walne zgromadzenia w sprawie wymiany informacji i przeprowadzenia dyskusji na temat prac i oceny projektu Roghoun .w ciągu ostatnich dwóch lat z ekspertami Banku, rządów i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego z państw basenu rzeki. W spotkaniach uczestniczyli eksperci, przedstawiciele Banku Światowego a także państwa ościenne, których sytuacja ta dotyczy. Na żadnym ze spotkań nie pojawiła się strona Uzbecka, która w sprawie hydroelektrowni mocno protestuje, argumentując, że naruszy ona sytuację środowiskową w regionie i pozbawi Uzbekistan wody.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 18 września 2013 20:44