large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

20 Kamer zainstalowanych na skrzyżowaniach w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 16 września 2013 20:17

20 Kamer zainstalowanych na skrzyżowaniach w DuszanbeUlughbek Musoyev, dyrektor techniczny projektu „Bezpieczne Miasto”  realizowanego w Duszanbe, ogłosił podczas prezentacji pierwszego etapu projektu w dniu 17 września, że w stolicy Tadżykistanu zostało zainstalowanych już 20 kamer. Urządzenia zamontowane są jak na razie jedynie na skrzyżowaniach ulic w mieście.


Jak powiedział Musoyev, Projekt Bezpieczne Miasto Projekt, składa się z następujących elementów: centrum zarządzania, systemu monitoringu; policji elektronicznej, a także systemu "podsłuchu", który zostanie zainstalowany na dwunastu drogach wjazdowych i wyjazdowych z tadżyckiej stolicy.

Przypominamy, że Ministerstwo Finansów Tadżykistanu wraz z Chin Exim Bank podpisało umowę kredytową na realizację projektu miejskiego „bezpieczne miasto” w dniu 20 maja tego roku. Projekt Bezpieczne Miasto przewiduje instalację kamer monitoringu w całym Duszanbe, aby umożliwić całodobową obserwację takich miejsc jak: skrzyżowania, ulice i place .Szacunkowy koszt realizacji projektu to 22 mln USD. Pożyczka ma być spłacona w przeciągu dwudziestu lat, a pieniądze na jej spłatę mają pochodzić od piratów drogowych wyłapanych przez system monitoringu.

Miasto będzie używać systemu nadzoru wideo na ulicach do regulowania przepływu ruchu oraz śledzenia wszelkich zakłóceń. Projekt przewiduje również opracowanie elektronicznej mapy stolicy Tadżykistanu, który umożliwi zapewnienie prawidłowości pracy transportu publicznego w mieście.

źródło: asia plus

Poprawiony: piątek, 27 września 2013 12:21