large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W Khalton zatrzymano afgańczyka z 10 kg narkotyków PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 05 października 2013 08:41

W Khalton zatrzymano afgańczyka z 10 kg narkotykówW południowej prowincji Tadżykistanu, Khalton tadżyckie służby bezpieczeństwa zatrzymały obywatela Afganistanu podejrzanego o handel narkotykami. Jak się okazało w trakcie przeszukania, Afgańczyk miał przy sobie ponad 10 kilogramów narkotyków. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w dniu 3 października, przeciwko  zatrzymanemu Afgańczykowi Ghulamyar Waladi Kasimowi zostało wszczęte postępowanie Karne.

MSW poinformowało, również, że przy zatrzymanym znaleziono dokładnie 10,26 kg narkotyków. Narkotykiem tym była marihuana.

W ciągu ostatniej dekady Tadżykistan stał się jedną z głównych tras przerzutowych dla afgańskich narkotyków. Mimo stosunkowo zdecydowanych działań władz z każdym rokiem ilość narkotyków napływających do Tadżykistanu rośnie.

Główny szlak transportowy dla afgańskich narkotyków wiedzie przez Górski Badachszan. To zajmujący 45 procent powierzchni kraju (64 tys. kilometrów kwadratowych) jeden z najbardziej górzystych rejonów świata.

Władze Tadżykistanu utrzymują, że rekwirują dwie trzecie narkotyków przemycanych z Afganistanu przez ich terytorium, lecz niektórzy zachodni dyplomaci odnoszą się sceptycznie do tych danych i mówią, że oscylują one w okolicach 10 proc.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 17 października 2013 16:39