large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan pozostanie wiarygodnym sojusznikiem Rosji, powiedział tadżycki parlamentarzysta PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 06 października 2013 09:34

Tadżykistan pozostanie wiarygodnym sojusznikiem Rosji, powiedział tadżycki parlamentarzystaShukurjon Zuhurov, przewodniczący Majlisi Namoyandgon ( Niższa Izba Parlamentu Tadżykistanu), oświadczył dzisiaj podczas spotkania z Siergiejem Naryszkinem, przewodniczącym Dumy Państwowej Rosji, że Tadżykistan pozostanie wiarygodnym sojusznikiem Rosji, gdyż w przeciwieństwie do niektórych innych narodów, Tadżykistan nie zmienia strategicznych wytycznych.


Muhammadato Sultonov, rzecznik prasowy Niższej Izby Parlamentu Tadżykistanu poinformował, że Shukurjon Zuhurov w trakcie rozmowy z rosyjskim dyplomatą, podkreślił dowody tadżyckiej lojalności wobec Rosji, jak na przykład ratyfikowanie w dniu 1 października dwóch ważnych umów. Pierwszą umową jest porozumienie pozwalające na pobyt w rosyjskiej bazie wojskowej na terenie Tadżykistanu dla 7000 rosyjskich żołnierzy, aż do 2042 r. Druga umowa to międzyrządowe porozumienie w sprawie przebywanie tadżyckich obywateli na terenie Federacji Rosyjskiej..

Shukurjon Zuhurov poruszył również problem związany z tadżyckimi pracownikami migrującymi do Rosji. Zuhurov wyraził żal, że kwestia tadżyckich obywateli w Rosji jest coraz częściej wykorzystywana w grze politycznej.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 17 października 2013 16:39