large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W Duszanbe w ubiegłym miesiącu zlikwidowano ponad 500 bezpańskich psów PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 07 października 2013 09:51

W Duszanbe w ubiegłym miesiącu zlikwidowano ponad 500 bezpańskich psówCoraz większym problemem w stolicy Tadżykistanu stają bezpańskie psy. Zwierzęta z powodu dość łatwego dostępu do śmieci, gdzie znajdują resztki jedzenia upodobały sobie Duszanbe.  Władze stolicy w zeszłym miesiące po fali skarg od mieszkańców odnośnie panującej sytuacji z panoszącymi się po całym mieście psami zdecydowały się na masową łapankę zwierząt. W wyniku przeprowadzonej akcji schwytano ponad 500 bezpańskich psów które następnie zostały zlikwidowane, donosi tadżyckie Radio Liberty.


Rzecznik prasowy urzędu miasta, w ramach uzasadnienia przeprowadzonej akcji powiedział w dniu 4 października, że urzędnicy od początku roku dostali informację o co najmniej 80 przypadkach ataków bezpańskich psów na mieszkańców .


Według oficjalnych danych, w Duszanbe w okresie od stycznia do października tego roku zostało schwytane i zlikwidowane około 2500 bezpańskich . Jak twierdzą władze, bezpańskie psy w stolicy przywędrowały głównie z okolicznych wiosek w poszukiwaniu jedzenia, które znajdują w śmietnikach. Część z psów jest również specjalnie przywożona i porzucana przez swoich właścicieli w mieście.

Niestety w Duszanbe jak do tej pory nie utworzono schroniska dla zwierząt, w którym bezpańskie psy mogłyby znaleźć schronienie.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 17 października 2013 16:52