large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Pociąg relacji Duszanbe- Khujand wykoleił się na terytorium Uzbekistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 10 października 2013 16:48

Pociąg relacji Duszanbe- Khujand wykoleił się na terytorium UzbekistanuW czwartek, 10 października w Uzbekistanie wykoleił się pociąg którym podróżowało około 200 żołnierzy. Informacja ta została potwierdzona przez Tadżyckie Ministerstwo Obrony, które jako dokładne miejsce wypadku podało Uzbecką prowincję Jizzakh. Wśród żołnierzy było około 200 szeregowych oraz kilku oficerów.


Według uzbeckiego źródła, w wypadku zostało wykolejonych 5 wagonów osobowych. W wyniku wykolejenia pociągu obrażenia odniosło 33 osoby. Wszystkie poszkodowane osoby zostały szybko przetransportowane do najbliższego szpitala w Gallaaral.


Tadżyckie Koleje Państwowe (Tajik Railways), twierdzą jednakże, że w czwartkowym wypadku, lekkie obrażenia odniosło jedynie 12 osób, włącznie z maszynistą. Strona Tadżycka twierdzi również, że pociąg był w dobrym stanie technicznym, i że szansa jakoby wykolejenie wagonów było spowodowane złym stanem technicznym pociągu jest znikoma.


Tadżyckie Koleje Państwowe, poinformowały również, że nie można wykluczyć, jakoby wypadek był spowodowany złym stanem uzbeckiej infrastruktury kolejowej. Według ministerstwa transportu jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna, gdyż pociąg relacji Duszanbe-Khujand przejeżdżał przez odcinek, który był aktualnie remontowany przez O'zbekiston Temir Yo'llari (Uzbeckie koleje państwowe).

źródło: asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2013 19:42