large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Uzbeckie władze uznały swoją winę w sprawie wykolejenia tadżyckiego pociągu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 15 października 2013 19:53

Uzbeckie władze uznały swoją winę w sprawie wykolejenia tadżyckiego pociąguPortal Asia Plus opublikował nowe informacje odnośnie wykolejenia pociągu z tadżyckimi wojskowymi. Podobno uzbeckie władze przyznały, że wina za wykolejenie pociągu w uzbeckiej prowincji Jizzakh,  leży po ich stronie, gdyż na trasie którą przejeżdżał pociąg, wciąż trwały prace remontowe.


Tadżycko-Uzbecka komisja badająca przyczyny wypadku ustaliła, że bezpośrednią przyczyną wypadku była awaria, za którą odpowiada strona uzbecka. Uzbeckie władze zgodziły się na pokrycie wszystkich wydatków związanych z wypadkiem oraz leczeniem osób, które w trakcie wypadku ucierpiały. Na chwilę obecną rozważana jest również kwestia wypłaty odszkodowań, wszystkim którzy doznali jakiegoś uszczerbku podczas wypadku.

Przypominamy, że w dniu 10 października w Uzbekistanie wykoleił się pociąg którym podróżowało około 200 żołnierzy.
Według uzbeckiego źródła, w wypadku zostało wykolejonych 5 wagonów osobowych. W wyniku wykolejenia pociągu obrażenia odniosło 33 osoby. Wszystkie poszkodowane osoby zostały szybko przetransportowane do najbliższego szpitala w Gallaaral.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 23 października 2013 21:38