large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

EBOR wesprze sektor przetwórstwa drewna w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 16 października 2013 23:23

EBOR wesprze sektor przetwórstwa drewna w TadżykistanieEuropejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR ) po raz kolejny udziela pożyczki mającej pomóc rozwinąć tadżycką gospodarkę. W dniu 17 października EBOR zobowiązał się przekazać w formie pożyczki kwotę 900,000 dolarów dla firmy Fortuna – działającej w Khujand, w północnym Tadżykistanie i zajmującej się obróbką drewna. Pożyczka ma pomóc firmie w modernizacji i zwiększeniu wydajności swoich urządzeń przy obróbce drewna, dzięki czemu firma będzie w stanie sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości produkty drewniane przy wyposażeniu domów w Tadżykistanie.


Fortuna powstała w 1996 roku , jako importer drewna i produktów budowlanych na rynkach lokalnych. Kiedy w kraju wzrósł popyt, firma zajęła się również przetwórstwem drewna, wprowadzając do sprzedaży szereg produktów wykonanych z drewna, takich jak drzwi i ramy okienne. Na chwilę obecną sprzęt używany w firmie jest przestarzały i nie nadaje się na dużą skalę produkcji przemysłowej. Z tego powodu Fortuna wystąpiła o pomoc finansową do EBOR, która ma pomóc w zakupie zautomatyzowanych urządzeń przetwórstwa drewna, które pozwolą na umacnianie pozycji lidera na rynku .

Ulf Hindström , dyrektor biura EBOR w Tadżykistanie, powiedział: " Rynek przetwórstwa drewna w Tadżykistanie wykazuje tendencje wzrostowe, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć firmę Fortuna i przyczyniać się do wzrostu sukcesu firmy, a także do wzrostu gospodarczego. "

Dado Ochilov, założyciel i dyrektor firmy Fortuna, powiedział: "Jesteśmy bardzo zadowolen, z decyzji EBOR o pomocy finansowej, która odegra ważną rolę w realizacji naszej strategii modernizacji "

Do tej pory EBOR zainwestował prawie 400 mln USD w 77 różnych projektach w Tadżykistanie.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 24 października 2013 18:51