large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

372 mieszkańców Khalton deportowanych z zagranicy PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 17 października 2013 21:30

372 mieszkańców Khalton deportowanych z zagranicyJak poinformowała tadżycka Agencja Migracyjna, do regionu Khalton w południowym Tadżykistanie od początku roku z zagranicy deportowano aż 372 obywateli Tadżykistanu. Wśród deportowanych znajduje się zaledwie 10 kobiet, co wskazuje na tendencje migracyjne, kiedy to kobieta zostaje w kraju, a mężczyźni jadą za granicę w celu zdobycia środków na utrzymanie rodziny. Wśród krajów z których Tadżycy zostali deportowani dominuje Rosja.


Mahmoudjon Khorkashev, szef Tadżyckiej Agencji Migracyjnej w Khatlon  powiedział, że większość deportowanych osób została wydalona z Rosji za brak dokonania rejestracji w terminie siedmiu dni od ich przybycia do Rosji.

Khorkashev powiedział, że w zeszłym roku również z Rosji deportowano 303 mieszkańców Khatlon. Większość z nich wywieziono z Rosji z tego samego powodu - brak rejestracji w danym okresie.
Według różnych szacunków z siedmiomilionowego Tadżykistanu wyemigrowało za pracą od 600 do nawet 1,5 miliona obywateli, z czego większa część do Rosji. Emigracja zarobkowa ma ogromne znaczenie dla bieżącego funkcjonowania tego kraju.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 24 października 2013 18:52