large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Leonid Kozhara o współpracy pomiędzy OBWE a państwami Azji Środkowej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 17 października 2013 21:34

Leonid Kozhara o współpracy pomiędzy OBWE a państwami Azji ŚrodkowejW środę 16 października prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon spotkał się z przewodniczącym   biura OBWE, ministrem spraw zagranicznych Ukrainy, Leonidem Kozharą – poinformowało biuro prasowe prezydenta. Podczas spotkania, panowie poruszali kwestie związane z umacnianiem pokoju i stabilności w regionie, a także rozmawiali o problemach dotyczących regionu Azji Środkowej oraz o obecnej sytuacji w Afganistanie.


Rachmon i Kozhara omówili również stan i perspektywy dalszego rozwoju współpracy między Tadżykistanem i Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Leonid Kozhara przybył z wizytą do Duszanbe we wtorek ( 15 października ). Wizyta w Tadżykistanie jest częścią trasy Kozhary w Azji Środkowej.

Według ukraińskiego MSZ, pierwszym krajem, jaki odwiedził Kozhara w Azji Środkowej był Uzbekistan, a wizyta miała miejsce w daniach 11-13 października. W dniu 14 października, Kozhara odwiedził Kazachstan, a 15 października udał się do Kirgistanu . Dziś wieczorem, z Tadżykistan poleci do Turkmenistanu.

Głównym tematem rozmów, Leonida Kozhary z liderami państw w Azji Środkowej jest rozbudowa politycznej, humanitarnej i gospodarczej współpracy pomiędzy OBWE i państwami Azji Środkowej.

źródło: asia plus

Poprawiony: wtorek, 29 października 2013 23:48