large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Gazprom w przyszłym roku wykona testy na odwiercie Shahrinav-1P PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 17 grudnia 2013 19:18

Gazprom w przyszłym roku wykona testy na odwiercie Shahrinav-1PGazprom International poinformował o zakończeniu prac wiertniczych na odwiercie poszukiwawczym Shahrinav - 1P w dzielnicy Sariqamish. Prace były prowadzone, około 36 kilometrów na południowy zachód od Duszanbe. Według informacji opublikowanych przez Gazprom w lecie 2014 roku na odwiercie Shahrinav- 1P zostaną przeprowadzone testy odwiertowe i złożowe, mające pokazać dokładną charakterystykę złoża i możliwości eksploatacji surowców.


Na chwilę obecną w poszukiwania węglowodorów na koncesji Sariqamish, Gazprom zainwestował ponad  1,5 mld rubli rosyjskich. Według szacunków w natrafionym złożu może znajdować się około 18 mld metrów sześciennych gazu ziemnego oraz około 17 mln ton ropy naftowej, i ewentualnie około 2 miliardy metrów sześciennych gazu rozpuszczonego w ropie.

W najbliższej przyszłości oczekuje się, że rząd Tadżykistanu udzieli Gazpromowi nowych koncesji na poszukiwanie złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w Tadżykistanie.


Gazprom ma obecnie dwie koncesje na poszukiwanie złóż ropy i gazu w Tadżykistanie - : Sariqamish i Zachodnia Shohambari. We wrześniu tego roku  koncesje Gazpromu na poszukiwania złóż Sariqamish i Zachodnia Shohambari zostały przedłużone na okres pięciu lat.

źródło: asia plus

Poprawiony: piątek, 27 grudnia 2013 19:25