large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Japonia kontynuuje swoje wsparcie w Khalton PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 03 lutego 2014 17:26

Japonia kontynuuje swoje wsparcie w KhaltonW Ministerstwie Spraw Zagranicznych Tadżykistanu podpisano dokumenty pomiędzy Rządem Tadżykistanu, reprezentowanym przez ministra spraw zagranicznych Sirodjiddina Aslova a Ambasadorem Japonii w Duszanbe, Hiroyukim Imahashim w sprawie „Japońskiego Projektu Poprawy Dostępu do Wody Pitnej w Prowincji Khalton.”


W ramach podpisanych dokumentów rząd Japonii zobowiązał się do przekazania dotacji w wysokości 42 mln jenów japońskich (równowartość około 420.000 USD) w celu przyczynienia się do poprawy jakości wody pitnej w dzielnicy Panj w prowincji Khatlon. Projekt zostanie zrealizowany w mieście Panj, w trzech sąsiednich wsiach (Shakhmat, Imon Mashrabov, Kh . Sherov ) oraz w trzech miejscowościach położonych na północ od miasta Panj (Sarmantoy 1 , Sarmantoy 2, Turdishaikh ). Szacuje się, że z projektu skorzysta około 29 000 osób.

Należy wspomnieć, że w ramach tego samego projektu, niedawno zakończyły się prace przy poprawie dostępu do wody pitnej w dzielnicy Hamadoni, w prowincji Khatlon. Na projekt obejmujący wykonanie odwiertów za wodą, prac budowlanych oraz utworzenia sieci wodociągowych w tym rejonie Japonia przekazała ponad 1,2 miliarda JPY.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: wtorek, 11 lutego 2014 17:30