large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan zainteresowany pogłębianiem współpracy z Białorusią i Ukrainą PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 07 lutego 2014 18:48

Tadżykistan zainteresowany pogłębianiem współpracy z Białorusią i UkrainąW Tadżykistanie odbyło się spotkanie ministra przemysłu i nowych technologii, Shavkata Boboyeva z szefami białoruskich i ukraińskich placówek dyplomatycznych. Podczas spotkania, panowie omawiali zagadnienie związane z dalszą budową i nowymi kierunkami rozwoju współpracy gospodarczej pomiędzy Tadżykistanem, Białorusią i Ukrainą.

Jak poinformowało Ministerstwo Przemysłu i Nowych Technologii, Boboyev, podczas spotkania z Ambasadorem Ukrainy w Tadżykistanie skoncentrował się na takich zagadnieniach jak współpraca Tadżykistanu i Ukrainy w przemyśle spożywczym, górnictwie, obróbce skór itp.

Po południu tego samego dnia, tadżycki minister spotkał się również z ambasadorem Białorusi w Tadżykistanie, z panią Olgą Gavruk. Rozmowy pomiędzy przedstawicielami obu państw dotyczyły szczegółów uruchomienia białoruskiej fabryki ciągników w Tadżykistanie.

W komunikacie prasowym odnośnie spotkania czytamy również, że Boboyev i Gavruk rozmawiali również o rozszerzeniu współpracy pomiędzy Tadżykistanem i Białorusią w zakresie produkcji urządzeń elektrycznych. Poruszono również temat możliwych perspektyw przyciągania białoruskich inwestorów do Tadżykistanu.

źródło: asia plus