large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tylko 15 z zarządzanych przez Barqi Tojik hydroelektrowni działa PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 10 lutego 2014 20:12

Tylko 15 z zarządzanych przez Barqi Tojik hydroelektrowni działaJak poinformował serwis Asia-Plus, tylko małe elektrownie wodne kontrolowane przez Barqi Tojik (państwowe przedsiębiorstwo odpowiedzialne za przesył, wytwarzanie i dystrybucje energii elektrycznej w Tadżykistanie) wygenerowały w ubiegłym roku w sumie 5,3 mln kWh energii elektrycznej, co stanowi aż o 300 000 kWh więcej niż w roku 2012.

Według informacji przedstawionych przez Asia Plus, wśród wszystkich małych elektrowni wodnych zarządzanych przez Barqi Tojik, sprawnych jest jedynie 15. Nie wiadomo jaka jest dokładna liczba małych elektrowni wodnych zarządzanych przez Barqi Tojik.

Ministerstwo Energetyki i Zasobów Wodnych w Tadżykistanie informuje, że całkowita liczba małych elektrowni wodnych w Tadżykistanie wynosi na chwilę obecną 310 z czego aż osiem z nich zostało uruchomionych w zeszłym roku.

Tadżykistan upatruje w hydroenergetyce szansę na rozwój gospodarczy i polepszenie sytuacji w kraju. Górzyste tereny oraz spora liczba rzek i miejsc w których elektrownie wodne mogłyby powstać rozbudzają wyobraźnie rządzących. Na chwilę obecną trwa poszukiwanie inwestorów przy budowie małych, średnich i dużych hydroelektrowni, w tym elektrowni wodnej Rogun.

Źródło: Asia plus

Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2014 20:15