Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Nowy kodeks podatkowy TadżykistanuTadżycki prezydent Emomali Rachmon spotkał się wczoraj z Toddem Schneiderem - dyrektorem misji Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Rozmowy dotyczyły aktualnego stanu współpracy oraz planów dalszego wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego Tadżykistanu.

 

 

 

Schneider wyraził zadowolenie z aktualnych wyników oraz możliwych perspektyw rozwoju Tadżykistanu, które pomimo negatywnych czynników zewnętrznych zaobserwowano w kraju.

 

Szczególną uwagę zwrócono na przygotowanie nowego Kodeksu Podatkowego Tadżykistanu, który jest jednym z istotnych warunków poprawy  ewentualnych inwestycji i prowadzenia przedsiębiorczości w kraju. Cytując Emomali Rachmona i "Celem jest zmniejszenie ilości różnych podatków, ich ujednolicenie oraz zmniejszenie ich wysokości,  aby zachęcić podatników do ujawniania prawdziwych dochodów i prowadzenia przejrzystej działalności."

W trakcie spotkania wyrażono nadzieję, że ten sposób pracy będzie korzystny zarówno dla podatników, jak i budżetu państwa, oraz pozwoli wyeliminować korupcję.

Należy zauważyć, że projekt nowego kodeksu podatkowego Tadżykistanu zostanie przygotowany przez Komisje Rządową przy wsparciu specjalistów z międzynarodowych biur finansowych.

 

źródło: khovar.tj