Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Lotnisko w Kulob oczekuje wsparcia Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju dla realizacji programu rozwoju.Port lotniczy w Kulob oczekuje wsparcia Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w celu realizacji programu rozwoju przeznaczonego do lata 2013-2016. Szacowany budżet na realizację programu rozwoju lotniska w Kulob wynosi 10 mln dolarów - ogłosił dyrektor lotniska Ali Komilov na konferencji prasowej w Kulob, dnia 10 lipca.

"Liczymy na wsparcie EBOR we wdrożeniu tego programu," powiedział Komilov, dodając, że już spotkał się z panem Ulfem Hindstromem, szefem urzędu EBOR w Tadżykistanie. "Wysłaliśmy list do Biura Urzędu EBOR z prośbą o dostarczanie 2 milionów dolarów transzy," powiedział dyrektor. " Program rozwoju lotniska w Kulob obejmuje przebudowę terminala pasażerskiego, zakup sprzętu radiowego, remont peronu i ogrodzenie terenu portu lotniczego."

Trzy linie lotnicze - Ural Airlines, S7 Airlines i East Air - obsługują obecnie 15 lotów z Kulob do Moskwy tygodniowo. Obecnie na terenie Tadżykistanu występują trzy lotniska oznaczone kodem IATA (międzynarodowe zrzeszenie przewoźników powietrznych). Jednym z nich jest lotnisko w Kulob.

Źródło: Asia Plus