Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Kreml RosjaCiąg dalszy sprawy zatrzymanych pilotów Rolkan Investmen w Tadżykistanie. Po zatrzymaniu i ogłoszeniu  przez sąd wyroku (8,5 roku w więzieniu) prezydent Dymitrij Miedwiediew zapowiedział, że jego kraj nie pogodzi się z niesprawiedliwym werdyktem i odpowie "adekwatnie".

 

Jak donosi serwis ASIA - Plus od kilku dni Moskwa stara się pokazać, że bardzo jej nie pasuje wynik rozprawy i skazanie jednego z ich pilotów. Przedstawicielstwo Biura Migracyjnego Tadżykistanu w Rosji donosi o zatrzymywaniu obywateli tego kraju w Moskwie i masowych deportacjach do kraju ojczystego bez żadnych wyjaśnień. W ostatnich dniach, także na lotnisku Szeremietiewo zawracani są obywatele Republiki Tadżykistanu.

 


Jak podaje źródło agencji zwolnienia i deportacje Tadżyków w Moskwie oparte są na zmienie "sytuacji politycznej". Prowadzone są dochodzenia w tej srpawie. Według oficjalnych informacji rządu rosyjskiego, w dniu 8 listopada około 84 obywateli Tadżykistanu czekało w różnych ośrodkach na deportację. Już 15 listopada liczba ta wzrosła do 245 osób.

źródło: ASIA Plus