Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżycki film krótkometrażowy pokazany na festiwalu w Nowym JorkuMiło nam poinformować o tym, że na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych PowertyCure w Nowym Jorku, został wyświetlony film pt: „Love Life Regardless…” autorstwa 28-letniej Khoushoudy Shukurovej pochodzącej z Tadżykistanu.

„Podczas festiwalu pokazanych zostało 66 filmów krótkometrażowych z całego świata. W sumie w festiwalu udział wzięło 254 filmowców, którzy przedstawili komisji swoje dzieła.”- mówi Shukurova.
Jak mówi Shukurova, prace nad filmem zajęły ponad dwa lata.

„Love Life Regardless…” to krótki film dokumentalny o Nodirze Davlatowej, wdowie i matce ośmiorga dzieci zamieszkałej w odległej wiosce w południowym Tadżykistanie.

Nodira miała prawie czterdzieści lat, kiedy jej mąż zmarł na atak serca. Jako, że tadżycka społeczność wiejska niezbyt przychylnie patrzy na wdowę, która ponownie bierze ślub, Nodira nigdy nie wyszła ponownie za mąż.  Swoje życie poświęciła na wspieraniu całym sercem rodziny.
Film opowiada o jej trudach życia, o zbiorach na koniec lata i codziennych trudnościach z jakimi musi zmagać się wdowa ośmiorgiem dzieci zamieszkała w biednej wsi, gdzieś w Tadżykistanie.


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=glnajv_4r9c