Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Radio Asia-Plus rozpoczęło nadawanie w InternecieWszystkich którzy niezależnie od miejsca chcieliby posłuchać Radia Asia-Plus pragniemy poinformować, iż stacja ta rozpoczęła streaming online, dzięki czemu za pośrednictwem Internetu możemy bez ograniczeń słuchać programów nadawanych przez to radio!


Radia Asia- Plus przy pomocy tradycyjnych odbiorników radiowych można również posłuchać w Khujand, Zafarobod, Chkalovsku i Bobojonghafurov. Stało się to możliwe dzięki wsparciu technicznemu spółki Babilon –T.

Według szacunków, w północnym Tadżykistanie mieszka około 600 000 potencjalnych odbiorców Radia Asia –Plus. Radio Asia- Plus ma około milion słuchaczy w Duszanbe i miastach w centrum kraju oraz do 600.000 słuchaczy w Qurghon Teppa, stolicy prowincji Khatlon i okolicznych dzielnicach, w tym Sarband, Vakhsh, Rumi i Bokhtar.

Radio Asia-Plus udał rozpoczęło nadawanie w prowincji Khatlon w kwietniu 2012 roku.

Koncesja  na nadawanie swoich programów w całym kraju i pozwolenia transmisji internetowej zostały przyznanie w październiku 2011 roku.

Radio Asia- Plus po czteroletnim oczekiwaniu na udzielenie licencji na nadawanie było pierwszą prywatną stacją radiową która rozpoczęła swoje nadawanie w Duszanbe, miało to miejsce  9 września 2002.
Źródło: Asia plus