Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Port lotniczy w Khujand do modernizacjiTadżycki portal internetowy, Asia Plus, poinformował o planach modernizacji portu lotniczego w Khujand. Według informacji przekazanych przez jednego z urzędników pracujących na międzynarodowym porcie lotniczym w Khujand, Husseina Shukurova, projekt modernizacji ma się rozpocząć początkiem wiosny.

" Oczekuje się, że projekt zakończy się w 2015 r., " powiedział Shukurov w rozmowie w dziennikarzem portalu Asia Plus, podkreślając, że całkowity koszt projekt ma wynosić około 7,2 mln dolarów. Część kwoty, oscylująca na 3 mln dolarów ma pochodzić z preferencyjnego kredytu udzielonego przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR), natomiast  4,2 mln USD to pieniądze pochodzące z budżetu portu lotniczego w Khujand.

Położony w północno-zachodniej części Tadżykistanu, Port Lotniczy Khujand w 100% jest własnością skarbu państwa.  Lotnisko jest uważane bardzo ważny punktu w komunikacji lotniczej między północnym i południowym Tadżykistanem i ma strategiczne znaczenie z punktu widzenia rozwoju gospodarczego i integracji regionalnej.
Projekt obejmuje naprawę awaryjnego pasa startowego, instalację nowego naświetlenia spełniającego międzynarodowe standardy a także modernizację i zakup urządzeń do komunikacji naziemnej i radiowej.
Źródło: Asia plus