Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tajik Air wznawia loty do BiszkekuWszystkich zainteresowanych pragniemy poinformować o informacji jaką podał w dniu 21 lutego, rzecznik prasowy Tajik Air. Tadżyckie Narodowe Linie Lotnicze Tajik Air, po przerwie ponownie wznawiają połączenie lotnicze do Biszkeku.  Połączenie będzie realizowane raz w tygodniu, a do stolicy Kirgistanu będzie można polecieć z Duszanbe.


Jak informuje portal Asia Plus, ostatnie zawieszenie połączenia na linii Duszanbe – Biszkek było spowodowane problemami na jakie napotykali obywatele Tadżykistanu, po przylocie do Biszkeku w związku z napiętą sytuacją na linii Tadżykistan-Kirgistan.

Tajik Air (dawniej Tajikistan Airlines) – tadżyckie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Duszanbe. Głównym węzłem jest Port lotniczy Duszanbe. Użytkują samoloty marki Tupolew, Antonow, Boeing i Jakowlew.

Tajik Air na chwilę obecną lata do następujących miejsc: Chiny (Urumczi), Iran (Teheran, Mashhad), Kazachstan (Almaty), Kirgistan (Biszkek), Rosja (Irkuck, Moskwa, Nowosybirsk, St Petersburg, Samara, Soczi, Surgut,  Jekaterynburg) ; Tadżykistan (Khorog i Khujand) i Zjednoczone Emiraty Arabskie (Sharjah).
Źródło: Asia plus