Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Ceny paliw w Tadżykistanie niższe od średniej światowejStrona www.mytravelcost.com informuje, że średnia cena litra benzyny bezołowiowej w Tadżykistanie jest o 14 procent niższa niż średnia cena na rynkach międzynarodowych i wynosi 0,96 euro. Według  autorów podsumowania cen paliw, średnia cena jednego litra oleju napędowego w Tadżykistanie wynosi obecnie 0,86 euro, co również stanowi cenę o 14 procent niższą niż średnia cena na rynkach międzynarodowych.


Portal informuje jednocześnie, że pomimo niższej ceny od średniej ceny światowej, obywatele Tadżykistanu w porównaniu z innymi państwami Azji Środkowej za paliwa płacą najwięcej. Portal www.mytravelcost.com, informuje, że średnia cena za litr benzyny bezołowiowej w Kazachstanie wynosi wynosi 0,53 Euro, a w Kirgistanie 0,80 euro w Kirgistanie. Portal nie posiada żadnych informacji na temat cen paliw w Turkmenistanie i Uzbekistanie.

www.mytravelcost.com zauważa, że ​​ceny paliw różnią się znacznie w poszczególnych krajach. Ceny paliwa w niektórych krajach wydobywających ropę oscylują nawet w granicach kilku centów za litr paliwa. Natomiast w niektórych krajach europejskich, litr gazu kosztuje ponad 2 dolary.

źródło: asia plus