Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Bankowość mobilna w Tadżykistanie coraz bliżejW Tadżykistanie w dniu 21 lutego odbyło się spotkanie przedstawicieli Tadżyckiego Banku Narodowego oraz przedstawicieli grupy zajmującej się rozwojem systemów płatniczych w Tadżykistanie. Podczas spotkania, rozmawiano o kwestiach związanych z wprowadzeniem bankowości mobilnej w Tadżykistanie.


Według centrum prasowego Banku Narodowego w Tadżykistanie, pierwszy etap wprowadzenia bankowości mobilnej obejmuje określania wykazu transakcji bankowych , które będą prowadzone przez organizacje oraz udostępniane klientom poprzez sieci łączności sieci komórkowych.

Drugi etap obejmuje rozwój technologii transakcji i przeprowadzanie pierwszych transakcji.

Kwestie związane z rozwojem mobilnej bankowości i dalszymi perspektywami jej rozwinięcia w Tadżykistanie zostały omówione w Duszanbe w dniu 6 lutego. Wówczas spotkanie zostało zorganizowane przez GIZ i International Finance Corporation (IFC). IFC przedstawiło wyniki wówczas wyniki badań na temat rozprzestrzeniania mobilnej bankowości w Tadżykistanie i jej zgodności z międzynarodowymi zasadami i normami.

Źródło: Asia plus