Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Radio Ozodi ponownie na cenzurowanymW Tadżykistanie ponownie cenzura daje o sobie znać. W dniu 24 marca serwis Asia Plus poinformował, że niektórzy dostawcy internetowi w Tadżykistanie zablokowały dostęp do tadżyckiej i rosyjskiej wersji Radia Ozodi.


Według informacji przekazanych przez kierownictwo Radia Ozodi, abonenci takich dostawców jak Babilon , Beeline i Tojnet skarżą się, że dostęp do ozodi.tj ( ozodi.org ) i rus.ozodi.tj ( rus.ozodi.org ) został zablokowany.

Babilon , który jest największym dostawcą usług internetowych Tadżykistanie prawdopodobnie otrzymał nakaz blokowania dostępu do stron internetowych Radia Ozodi od urzędników w Agencji Łączności. Babilon powstrzymał się od komentarza w tej sprawie .

Tymczasem dostawcy usług internetowych Saturn i Megafon zablokowały dostęp do stron internetowych Radia Ozodi już miesiąc temu .

Wysocy rangą przedstawiciele Agencji Usług Łączności poinformowali, że sprawa blokowania dostępu do stron internetowych Radia Ozodi jest im znana. Zastępca Prezesa Agencji Usług Łączności  w rozmowie z dziennikarzami portalu Asia Plus, ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył informacji, jakoby to jego podwładni nakazali blokowania stron Radia Ozodi.

źródło: asia plus