Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Moskwie rozbito grupę przestępczą w skład której wchodziło 50 TadżykówJak donosi Moskovskij Komsomolec powołując się na informacje przekazane przez szefa policji w Moskwie Anatolija Yakunina, w stolicy Rosji rozbito gang składający się z obywateli Tadżykistanu. Według informacji opublikowanych przez rosyjską gazetę, zorganizowana grupa przestępcza działająca na terenie Federacji Rosyjskiej, a głównie w Moskwie składała się z 50 Tadżyków.


Yakunin w rozmowie Moskovskij Komsomolec powiedział, że w zeszłym roku w Moskwie odnotowano 377 przestępstw popełnionych przez etniczne grupy przestępcze zostały.

"W sumie w zeszłym roku policja rozwiązała 54.000 przestępstw co stanowi aż 15 procent więcej niż w 2012 roku. Prawie połowa z tych przestępstw została popełnionych przez obywateli innych państw. Mieszkańcy państw sąsiadujących z Rosją popełnili w Moskwie 66 morderstw i  prób zabójstwa, 86 gwałtów, 957 rozbojów i wiele innych," powiedział komendant moskiewskiej policji.

Moskovskij Komsomolec (ros. Московский комсомолец), gazeta codzienna o około milionowym nakładzie. Obejmuje informacje ogólne. Założona w 1919 roku, jest obecnie uważana za gazetę publikującą sensacyjne lub prowokujące informacje o rosyjskiej polityce i społeczeństwie.

Źródło: Asia plus