Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Islamska Partia Odrodzenia Tadżykistanu żąda sprostowania materiału o Makhmadullo KholovieIslamska Partia Odrodzenia Tadżykistanu, będąca największą opozycyjną partią polityczną w Tadżykistanie żąda sprostowania informacji zebranych przez służby specjalne i opublikowanych przez państwową telewizje, które według liderów partii obrażają jej dobre imię.


Opozycyjna Partia Islamskiego Odrodzenia Tadżykistanu żąda od państwowej telewizji oraz Państwowego Komitetu Bezpieczeństwa Krajowego odwołania informacji, podanych przez nich, a które partia uważa za obraźliwe. Partia twierdzi, że telewizyjny reportaż stworzony na podstawie informacji pochodzących z PKBK jest obraźliwy i oparty na fałszywych pogłoskach, a skierowany przeciw jedynej opozycyjnej partii w parlamencie.
Na początku lutego 2014 r. dwa kanały tadżyckiej telewizji państwowej wyemitowały reportaż o mężczyźnie o nazwisku Makhmadullo Kholov, który został oskarżony o molestowanie swoich dwóch pasierbic. W materiale telewizyjnym podano informacje jakoby jedna z dziewcząt zaszła w ciąże, a ojcem miałby być Kholov. Twórcy reportażu twierdzą również, że Makhmadullo Kholov  jest członkiem Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu od 1991 roku.

Islamska Partia Odrodzenia Tadżykistanu poinformowała, że osoba o nazwisko Kholov nigdy nie była członkiem partii.
Źródło: interfax-religion.com