Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Złagodzenie ograniczeń  w dostawach energii elektrycznejJak poinformował serwis Asia Plus, tadżyckie władze złagodziły wprowadzone na prowincjach Tadżykistanu racjonowanie energii elektrycznej. Według informacji podanych przez Ministerstwo Energetyki i Zasobów Wodnych, jeśli w najbliższym czasie pogoda będzie wyglądać tak jak teraz, czyli dni będą ciepłe, niewykluczone, że racjonowanie energii zostanie całkowicie zniesione.

Racjonowanie energii elektrycznej w Tadżykistanie wprowadzone z dniem 26 października, co spowodowało na początku ograniczenie dostaw energii elektrycznej dla terenów wiejskich w godzinach od 5 rano do 23:00.
Dostawy prądu nie były ograniczane dla dużych miast jak Duszanbe, Qurghon Teppa , Kulob , Tursunzoda i Chkalovsk jak i większości dzielnic Górskiego Badachszanu.

Kolejne ograniczenie dostaw energii elektrycznej nastąpiło w listopadzie, gdyż wysokość poziomu wody w zbiornikach hydroelektrowni Norak znacznie się obniżyła. Wówczas odbiorcy na terenach wiejskich mieli dostęp do elektryczności tylko dziewięć godzin dziennie: cztery godziny w godzinach porannych (od 5:00 do 09:00 ) i pięć godzin w godzinach wieczornych (od 17:00 do 22:00 ).

Źródło: Asia plus