Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Ponowny atak na Partię SocjaldemokratycznąSiedziba Partii Socjaldemokratycznej ( SDP ) w Duszanbe została ponownie zaatakowana, tym razem przez mężczyzn. Według wiceprzewodniczącego partii, Shokirjona Hakimova, około dziesięciu mężczyzn wtargnęło w ostatnią sobotę do biura partii w Duszanbe oskarżając przywódców partii i działaczy o próby destabilizacji kraju.


" W biurze znajdowało się około 20 osób, w tym lider partii Rahmatillo Zoyirov. Zebraliśmy się, aby uczcić urodziny jednego z naszych działaczy, a w pewnym momencie około dziesięciu mężczyzn wtargnęło do biura i zaczęło oskarżać nas, że staramy się powtórzyć wydarzenia z 1992 roku i przekształcić Tadżykistan w Ukrainę , " powiedział Hakimov.

"Jakieś 10-15 minut po wtargnięciu mężczyzn, w biurze bez wzywania pojawiłą się policja i wyprowadziła intruzów. Dowiedzieliśmy się później, że mężczyźni zostali natychmiast zwolnieni. W związku z tym mamy zamiar wystąpić do komendanta policji z wnioskiem o wyjaśnienia w tej sprawie.” – powiedział zastępca lidera partii.

Podobna sytuacja wydarzyła się początkiem grudnia ubiegłego roku, kiedy to około 25 kobiet protestując zakłócało konferencję prasową Partii Socjaldemokratycznej.
Źródło: Asia plus