Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Muhiddin Kabiri: Scenariusz z Ukrainy może powtórzyć się w TadżykistanieLider Islamskiej Partii Odrodzenia, Muhiddin Kabiri będący również posłem w Niższej Izbie Parlamentu Tadżykistanu ( Majlisi Namoyandagon uważa, że to co dzieje się obecnie na Ukrainie, prędzej czy później musiało się wydarzyć. Kabiri nie wyklucza również, że podobne procesy będą zachodzić w krajach Azji Środkowej.


"Takie rewolucje odbywają się w krajach rozwijających się - w Gruzji , Kirgistanie, na Ukrainie, ponieważ kraje te mają podobne problemy - słaba gospodarka, bieda i dyktatura "powiedział wczoraj podczas spotkania z młodymi członkami partii lider IRP.

Według lidera Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu, Wiktor Janukowycz nie wyciągnął wniosków z błędów popełnionych przez jego poprzedników.
„Wiktor Juszczenko opuścił urząd prezydencki, jak mężczyzna , podczas gdy Wiktor Janukowycz uzurpował sobie władzę co doprowadziło do sytuacji, kiedy obywatele Ukrainy nie mogli już dłużej znieść takiego stanu rzeczy. Myślę , że inne kraje powinny wyciągnąć wnioski z sytuacji na Ukrainie, a jedynym sposobem dla władz jest znalezienie wspólnego języka z narodem, danie ludziom wolności i stworzenie możliwości w rozwiązywaniu problemów rozwiązywać ich problemy " powiedział Kabiri.

Źródło: Asia plus