Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Funkcjonariusze zarekwirowali ponad 40 kilogramów narkotykówPo raz kolejny z Tadżykistanu docierają do nas wieści o przechwycie bardzo dużej ilości narkotyków. Tym razem w wyniku przeprowadzenia przez tadżyckie organy ścigania trzech niezależnych operacji doprowadzono do przejęcia ponad 40 kilogramów narkotyków. W wyniku przeprowadzonych akcji, pod zarzutem handlu narkotykami zatrzymano również jednego obywatela Afganistanu oraz trzech obywateli Tadżykistanu.


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na swojej stronie internetowej donosi, że obywatel Afganistanu został zatrzymany przez funkcjonariuszy pod zarzutem zaangażowania w handel narkotykami w jednej z prowincji miasta Khalton. Przy Afgańczyku znaleziono i skonfiskowano 35 kilogramów surowego opium oraz 4,5 kilogramów marihuany.

Po za tym, funkcjonariusze odnaleźli również 1,14 kg haszyszu ukryte w samochodzie należącym do mieszkańca Roudaki, Shahroma Sheraliego. Wstępne dochodzenie pokazało jednak, że narkotyki należą do innej osoby, a mianowicie do mieszkańca Hisor, Shuhrata Karimowa.

Operacja przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji w Khujand doprowadziła do aresztowania mieszkańca tego miasta i skonfiskowania 303 gramów haszyszu, które mężczyzna miał przy sobie.
Źródło: Asia plus