Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Siemens Energy zainteresowane inwestycjami w TadżykistanieSiemens Energy, będąca jedną z czterech spółek niemieckiej firmy Simens AG, specjalizująca się w inżynierii przemysłowej i elektronice zgłosiła swoją gotowość do udziału w realizacji projektów energetycznych w Tadżykistanie. Według oficjalnego komunikatu prasowego opublikowanego na stronie internetowej prezydenta Tadżykistanu, kwestie biznesowe w tej sprawie zostały omówione podczas spotkania w dniu 9 marca.

Podczas spotkania w którym uczestniczył prezydent Tadżykistanu - Emomali Rachmon,  Dyrektor Wykonawczy Niemieckiej Agencji Energii - Stephan Kohler oraz Michael Suess, CEO Siemens Energy, omówiono zagadnienia związane z budową i renowacją elektrowni wodnych w Tadżykistanie. Panowie rozmawiali również na temat wykorzystania alternatywnych i odnawialnych źródeł energii oraz wykorzystania nowoczesnych technologii do budowy linii przesyłowych energii elektrycznej w Tadżykistanie.

Stephan Kohler powiedział, że Niemcy są zainteresowane udziałem w realizacji projektów energetycznych w Tadżykistanie i wyraził nadzieję na efektywne wykorzystanie możliwości istniejących w tym sektorze.
Emomali Rachmon powiedział, że liczy na rozwój współpracy z dużymi niemieckimi firmami w zakresie energii oraz oczekuje wykorzystania nowych technologii w sektorze energetycznym w Tadżykistanie.
Źródło: Asia plus