Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Khujand zatrzymano dwie kobiety pod zarzutem handlu ludźmiPolicja w Tadżykistanie zatrzymała dwie siostry zamieszkujące północną część miasta Khujand  pod zarzutem handlu ludźmi. Według przedstawionych zarzutów, zatrzymane kobiety werbowały młode obywatelki Tadżykistanu obiecując pracę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, po czym sprzedawały swoje klientki do domów publicznych.


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało w komunikacie prasowym, że zatrzymane kobiety mają odpowiednio 26 i 39 lat.

Jak informuje portal Asia Plus, tadżycka policja ma przeciwko kobietom twardy materiał dowodowy, gdyż wiadomo, że w styczniu 2013 r., siostry przekonały 34-letnią kobietę z Isfary aby ta wyjechała do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, obiecując jej pracę, po czym kobieta trafiła do tamtejszego domu publicznego.

Przeciwko kobietom zostało wszczęte postępowanie karne na podstawie przepisów art 130 (1) Kodeksu karnego Tadżykistanu - handlu ludźmi.
Niedawno w Tadżykistanie delegacje Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC ) w Tadżykistanie zaprezentowały film animowany  pt. "Dwie dziewczynki" mający na celu zwrócenie uwagi tadżyckiego społeczeństwa na sprawę handlu ludźmi i zmuszania do prostytucji.
Źródło: Asia plus