Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Kolejny duży sukces w walce z przestępczością narkotykowąPo raz kolejny tadżyckie służby ds. zwalczania przestępczości narkotykowej pokazały jak poważnym problemem w kraju jest przemyt i handel zabronionymi substancjami. W wyniku przeprowadzenia przez funkcjonariuszy specjalnej operacji w pobliżu wsi Hushyori w dzielnicy Varzob, około 42 kilometrów od Duszanbe doprowadzono do przejęcia bardzo dużej ilości narkotyków.


Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podczas przeszukania przez funkcjonariuszy policji samochodu należącego do Umedjona Izatullowa znaleziono 97,2 kg haszyszu. Podczas aresztowania Umedjon Izatullo powiedział, że znalezione narkotyki nie należą do niego, lecz do mieszkańca Duszanbe- Abdurahmona Murodova.

Obie osoby zostały aresztowane, a przeciwko nim zostało wszczęte postępowanie karne.

Ponadto, w  dniu 13 marca policja dokonała zniszczenia przechwyconych w latach 2011-2013 narkotyków. W specjalnie przeznaczonym do tego miejscu w Duszanbe, funkcjonariusze spalili 722,387 kg środków odurzających i substancji psychotropowych.

Według informacji opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zniszczeniu zostało poddane 43 071 kg heroiny, 314 474 kg haszyszu, 248 622 kg marihuany, 11 220 kg surowego opium i ponad 105 gramów metadonu (syntetyczny opioid).
Źródło: Asia plus