Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

wsparcie finansowe dla tadżykistanuW poniedziałek 5 grudnia prezydent Emomali Rachmon uczestniczył w spotkaniu z oficjielami Banku Światowego Regionalnej Strategi oraz z Dyrektorem Operacyjnym dla Europy i Azji Środkowej Ahlers Theodore.

 

Według służby prasowej prezydenta głównym tematem spotkanie były finansowe i techniczne wsparcie dla rozwoju społeczno-gospodarczego Tadżykistanu, jak również proces prowadzenia techniczno-ekonomicznych, społecznych i oceny oddziaływania na środowisko dla projektu elektrowni wodnych Roghun.

Prezydent Rachmon docenia wsparcie Baku Światowego dla rozwoju gospodarki Tadżykistanu. W ciągu ostatnich piętnastu lat kraj w ramach pomocy i wspracia rozwoju otrzymał 64 mln dolarów amerykańskich.

Pan Ahlers ze swojej strony zapewnił, że w 2012 roku dotacja na wspieranie i rozwój gospodarki może sięgnąć nawet 60 mln dolarów i będzie o 22 mln wyższa niż w roku 2011.

Tadżykistan stał się członkiem Banku Światowego i Międzynarodowego Stowarzyszenia Rozwoju w 1993 roku. Od tamtej pory wspieranie było 36 projektów o łącznej kwocie USA 505 mln dolarów.

źródło: ASIA-Plus