Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Księżna Mary będzie promować program szczepień w TadżykistanieŚwiatowa Organizacja Zdrowia (WHO), poinformowała, że księżna Mary z Dani jako patron biura WHO w Europie, w dniach 23-25 października odwiedzi Tadżykistan. Księżna Mary razem z Zsuzsanną Jakab – dyrektorem regionalnym WHO w Europie będą promować zwiększenie inwestycji w zakresie krajowej i regionalnej ochrony zdrowia matki i dziecka a także zwiększenia wydatków na szczepienia.


W ramach swojej trzydniowej oficjalnej wizyty, księżna Mary spotka się z tadżyckimi urzędnikami, w tym z przedstawicielami urzędu prezydenta i rządu, parlamentarzystami i przedstawicielami agencji ONZ oraz pracownikami służby zdrowia.

Ponadto księżna odwiedzi kilka zakładów opieki zdrowotnej, w tym szpitala pediatryczny w stolicy Tadżykistanu - Duszanbe, centrum rehabilitacji dzieci, krajowego centrum rozrodcze i szpital powiatowy w Varzob, gdzie odbędzie się dzień szczepień.

Oczekuje się również, że księżna Mary wygłosi przemówienie na Państwowej Akademii Medycznej Tadżykistanu.
***

Maria Elżbieta, urodzona jako Mary Elizabeth Donaldson (ur. 5 lutego 1972 w Hobarcie) – księżna koronna Danii, jako żona następcy tronu duńskiego Fryderyka

Źródło: Asia plus