Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

wzmożona kontrola granicznaOficjalna strona prezydenta Tadżykistanu podaje, że 22 Kwietnia Prezydent Emomali Rachmon  zwołał  spotkanie w Duszanbe  na którym zwołał wyższych rangą policjantów i służby bezpieczeństwa aby omówić działania na rzecz wzmocnienia granicy Tadżykistanu z Afganistanem oraz  zwalczania terroryzmu, ekstremizmu i handlu narkotykami.

 

Głowa państwa rzekomo nakazała zwiększenie zdolności bojowej sił zbrojnych tego kraju w celu wzmocnienia wspólnej granicy Tadżykistanu z Afganistanem oraz  aby uzyskać pomoc inny zmilitaryzowanych jednostek oraz rezerwistów w celu zabezpieczenia granicy Tadżycko-Afgańskiej.

Rachmon wyraził niezadowolenie z obecnego poziomu do walki z handlem narkotykami i nakazał zintensyfikowanie prac w tym kierunku.

Szczególną uwagę zwrócono na kwestie związane ze zwalczaniem zorganizowanej przestępczości ponadnarodowej i zapobiegania radykalizacji postaw młodzieży w Tadżykistanie.

Uczestnicy spotkania rozmawiali także o trwającej kampanii wiosna poboru i poprawy materialnych  udogodnień dla struktur władzy.