Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżycki minister spraw zagranicznych spotkał się z wiceprzewodniczącym NDRC w PekinieW piątek 24 lipca w Pekinie tadżycki minister spraw zagranicznych Sirojiddin Aslov spotkał się z Wang Xiaotao, wiceprzewodniczącym chińskiej Krajowej Komisji Rozwoju i Reform (NDRC).

Według informacji tadżyckiego MSZ zostały omówione kwestie związane z handlem i współpracą gospodarczą między Tadżykistanem i Chinami.

Aslov i Wang wymienili poglądy na temat priorytetów współpracy gospodarczej między swoimi krajami, a także kwestię ekspansji działalności inwestycyjnej chińskich firm w Tadżykistanie.

Krajowa Komisja Rozwoju i Reform Chińskiej Republiki Ludowej (NDRC) - dawniej  Państwowa Komisja Planowania i Państwowa Komisja Planowania Rozwoju, to agencja zarządzania makroekonomicznego znajdująca się pod kontrolą Rady Państwa Chińskiej Republiki Ludowej. NDRC ma szeroką kontrolę nad planowaniem i administracją chińskiej gospodarki. Funkcją NDRC jest badanie i opracowanie strategii rozwoju gospodarczego i społecznego, utrzymanie równowagi rozwoju gospodarczego i prowadzenie restrukturyzacji systemu gospodarczego w Chinach. NDRC ma dwadzieścia sześć funkcjonalnych departamentów i biur oraz zatrudnia około 890 urzędników.

źródło: Asia Plus