Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Oskarżony o korupcję brat szefa służby celnej został wypuszczony z więzienia

Według źródła w sądzie w Duszanbe Ismoili Somoni, jak dowiedziało się RFE/RL (Radio Wolna Europa/Radio Swoboda), Najmiddin Saidov został wypuszczony z więzienia po zapłaceniu 200 000 somoni kaucji. Został on zatrzymany w ubiegłym tygodniu pod zarzutem korupcji na dużą skalę.

Najmiddin Saidov jest szefem oddziału banku Tojik Sodirot Bonk (TSB) 's w dystrykcie Dangara Khalton. Tadżycki serwis RFE/RL informuje, że przedstawiciele TSB w Dangarze również potwierdziły, że Saidov jest na wolności. Oficjalna wersja głosi, że Saidov jest na urlopie i ma wkrótce wrócić do biura.

Przypominamy, że doniesienia o zatrzymaniu Najmiddina Saidova pojawiły się 16 października. Wesług niepotwierdzonych informacji, Saidov został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego (SCNS) w sprawie podejrzenia korupcji na szeroką skalę.

Również agencja prasowa Tojnews miała podobne informacje. Według Tojnews, Najmiddin Saidov brał udział w akcie przekazania dużej ilości pieniędzy jako pośrednik.

Tadżycki oddział Radia Swoboda poinformował, że Najmiddin Saidov zażądał 600.000 dolarów za stanowisko szefa gabinetu Służby Celnej w prowincji Sughd.

Został złapany podczas przyjmowania części pieniędzy.

Według Radia Swoboda, szef Służby Celnej Abdufattoh Said, który wcześniej służył jako szef agencji antykorupcyjnej również został przesłuchany w tej sprawie.

źródło: ASIA PLUS