Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Prezydent Rahmon rozmawiał z byłym prezydentem Afganistanu

Były prezydent Afganistanu, Hamid Karzaj przybył do Duszanbe na przyjacielską wizytę. 22 października rozmawiał z prezydentem Tadżykistanu Emomali Rachmonem.

Według oficjalnej strony prezydenta Tadżykistanu, prezydenci wymienili poglądy w szerokim zakresie zagadnień związanych ze współpracą dzielących wspólną kulturę krajów.

Rachmon i Karzaj omówili również aktualną sytuację w Afganistanie i wielu kwestiach regionalnych i międzynarodowych będących przedmiotem wzajemnego zainteresowania.

W szczególności zwrócili uwagę na konieczność wykorzystania wszystkich zasobów do ochrony pokoju i stabilności w regionie, propagowanie kultury tolerancji i zapobiegania terroryzmowi, ekstremizmowi i handlu narkotykami.

Hamid Karzaj (urodzony 24 grudnia 1957) pełnił funkcję Prezydenta Afganistanu prawie dziesięć lat, od 7 grudnia 2004 do 29 września 2014. Pochodzi z politycznie aktywnych rodziny; ojciec, wujek i dziadek Karzaja byli aktywni w afgańskiej polityki i rządzie. Karzaj, jak wcześniej jego ojciec, był szefem plemienia Popelzai z federacji plemion Durrani.

źródło: ASIA PLUS