Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Rozmowy ambasadorów w PakistanieW Islamskiej Republice Pakistanu doszło do spotkania Ambasadorów 4 krajów, by omówić działania mające na celu zacieśnienie współpracy między tymi państwami. Głównym tematem rozmów był udział w zbliżającej się V Regionalnej Konferencji Współpracy Gospodarczej (RECCA V) oraz zapowiedzianym sympozjum naukowym.

 

 

 

Zubaidullo Zubaidov, przedstawiciel strony tadżykistańskiej, zauważył że poziom stosunków między Republiką Tadżykistanu i Brazylią powinien się rozwijać, a strony muszą podjąć większe wysiłki w tym kierunki. Ambasador brazyli zapowiedział także, że jego kraj jest gotów do uczestnictwa w nadchodzącej V Regionalnej Konferencji Współpracy Gospodarczej (RECCA V), która będzie miała miejsce w Afganistanie.

Podczas spotkania z przedstawicielami Kuwejtu omówione zostały kwestie stosunków dwustronnych oraz wyniki wyborów parlamentarnych w Kuwejcie, które odbyły się 2 lutego 2012 roku. Zubaidov podkreślił także znaczenie udziału delegacji Kuwejtu na RECCA V. Poinformował, że w ramach konferencji odbędzie się sympozjum naukowe, w którym udział jednego eksperta z Kuwejtu jest konieczne.

Strona Katarska z całą pewnością potwierdziła udział wysokiej rangii delegacji w spotkaniu, a także wsyłanie eksperta na sympozjum.

 

źródłó: news.tj