Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Międzynarodowy Port Lotniczy w DushanbePremier Republiki Tadżykistanu Oqil Oqilov spotkał się z Nadzwyczajnym  Ambasadorem Francji Henrym Zipper de Fabiani oraz przedstawicielami francuskich przedsiębiorstw „Sofema” i "Venci". Tematy poruszane na spotkaniu dotyczyły dotyczyły budowy nowego terminalu pasażerskiego na międzynarodowym lotnisku w Dushanbe

 

 

 

 

O.Oqilov podkreślił, że opóźnienie budowy terminalu w Dushanbe który jest budowany przez francuskie firmy doprowadziły  do wzrostu ogólnego kosztu budowy. Więcej niż wskazują na to wcześniej zawarte umowy trzeba będzie wyłożyć na prace konstrukcyjne oraz projektowe.

Premier zaznaczył, że znajdą się środki na pokrycie dodatkowych kosztów, a na razie obie strony powinny skupić się na stabilnym realizowaniu wcześniej zawartych umów.

Tadżycki premier dał do zrozumienia, że strona Tadżycka nie zamierza kontynuować współpracy z firmą „Sofema”, realizacja nad projektem terminalu pasażerskiego międzynarodowego portu lotniczego w Dushanbe ma być wykonane przez francuską firmę budowlaną „Venci”

źródło: khovar.tj