Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Japonia wspiera mikrochirurgie w TadżykistanieWe wtorek 20 marca ambasador Japonii w Dushanbe, Hiroyuki Imahashi na spotkaniu z dyrektorem Centrum Naukowego Republiki Tadżykistanu, Kholmahmad Rahimov podpisał porozumienie w sprawie "Projektu na rzecz Poprawy Warunków Mikrochirurgicznych dla Chirurgi Serca w Tadżykistanie". W ramach pomocy rząd Japonii zobowiązał się do przekazania środków na granty o łącznej sumie 111,714 mln $

 

 

Oddział Mikrochirurgi Republikańskiego Centrum Naukowego jest jedynym instytutem w Tadżykistanie zdolnym do przeprowadzenia delikatnych lub nagłych operacji, w tym operacji sercowych. Dotkliwy brak sprzętu utrudnia zapewnienie odpowiednich usług pacjentom.

Rząd Japonii zobowiązał się do dostarczenia urządzeń medycznych i zestawów specjalnego przeznaczenia, m. in. elektroniczne skalpele i maszyny do utrzymywania krążenia poza organizmem. W wyniku współpracy Centrum będzie w stanie zaoferować wysokiej jakośco opiekę medyczną dla pacjentów, zapewniając standardy życia ludzikiego oraz podstawe prawa człowieka do zdrowia.